NASZ ZAKŁAD KWITNIE

16 października w Auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych V LO.

 

Po ślubowaniu odbył się krótki koncert Chór V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Następnie XVI Kierownik V Zakładu Stanisław Pietras, przy akompaniamencie chóru, z okazji urodzin Pani dyrygent Ewy Kieres (szefowej chóru), w brawurowym stylu odegrał „100 lat”.

 

Tradycyjnie uroczystości Ślubowania towarzyszy ceremonia wyróżnienia przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO w Krakowie – SAiP VLO, absolwentów z minionego roku, za największą liczbę osiągnięć w ciągu całego okresu nauki w szkole.

W roku szkolnym 2017/18 nagrodzeni zostali:
Kuba Dziadur,
Basia Kraus,
Martyna Sulima Samujłło
Mariusz Trela.

 

To nie był koniec laudacji i wyróżnień:
1. Dwaj Absolwenci – Daniel Golec i Piotr Załęski, otrzymali „Gorejące Srebrne Serca XVI Kierownika V Zakładu” z rąk samego fundatora.

2. Dyrekcja wręczyła nagrodę za konkurs o Patronie Szkoły. Zwycięzcą konkursu został Jacek Kołacz z klasy I B, a drugie miejsce ex aequo zajęli: Julia Drozd z klasy IG i Mateusz Kukułka z klasy 1E.

3. Przedstawiciele Zarządu SAiP wręczyli dyplomy gratulacyjne dwóm stypendystkom programu stypendialnego „MOJE K5”, ufundowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
Stypendium otrzymały: Emilia Torbus z klasy 2F i Amelia Chłosta z klasy 1F.

Dodaj komentarz