Przeznacz jeden procent podatku na działania SAiP

Drodzy Państwo, Mili Uczniowie, Rodzice, Dziadkowie, Absolwenci i Nauczyciele…

1 procent OPP

Wszyscy Sympatycy V LO

Jeżeli dostrzegacie zasadność funkcjonowania SAiP, to w prosty sposób możecie współuczestniczyć w działaniach ofiarowując 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego, jaką jest Nasze Stowarzyszenie. Od ponad 10 lat wszyscy mamy prawo dysponować celem, na jaki przeznaczamy 1% podatku, od kilku lat SAiP, jako OPP, w ten właśnie sposób ma prawo pozyskiwać środki na swoją działalność. Wszystkie w ten sposób zebrane środki przeznaczamy na poprawę standardów nauczania i potrzeby szkoły. Dzięki temu zakładamy, że choć w ułamkowej części przyczyniamy się do wizerunku VLO- jako SZKOŁY SUKCESU

 

EFEKTY – POZNACIE PO CZYNACH

W ostatnim czasie powoli, ale konsekwentnie rozszerzamy działania na rzecz naszej szkoły i jej uczniów. W chwili obecnej nie będziemy tutaj epatować działaniami, jakie podjęliśmy do tej pory, ani wskazywać dalszych potrzeb, jakie ma Nasze VLO. W najbliższym czasie, na bieżąco będziemy informować o działaniach i celach, na jakie Stowarzyszenie przeznacza zebrane fundusze. Marzeniem naszym jest, by w efekcie naszych działań przyszli Nasi Absolwenci wspominali VLO z takim sentymentem, jakim My darzymy Ten Zakład.

Aby przyczynić się do realizacji wyznaczonych przez Statut SAiP celów wystarczy wykonać kilka kroków.

Krok 1– Ten już został wykonany. Państwo trafili na Naszą Stronę! – Z ciekawości? – Z zamiarem wsparcia? -Z potrzeby uzyskania wiedzy „jak to wykonać”?

Krok 2– Tu należy podjąć decyzje czy chcemy wesprzeć działania SAiP -Jeżeli decyzja jest na TAK, to reszta jest już tylko formalnością.

Krok 3– w trakcie wypełniania rocznego zeznania podatkowego, już po wyliczeniach należnego podatku, trafiamy na część zatytułowaną :

Wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

– Tam, w rubryce nr KRS wpisać nr 0000 280 170 – Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół V LO, a w kolejnej rubryce wartość 1 % wyliczonego podatku (ważne: z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek groszy w dół).

Krok 4– teraz należy przesłać deklarację podatkową do właściwego Urzędu Skarbowego.

Krok 5– pozostaje cierpliwie czekać na działania US (trzy miesiące?), a zadeklarowana kwota zostanie przelana na konto SAiP. Teoretycznie podatnik nic nie zyskuje i nic nie traci na takim wypełnieniu deklaracji podatkowej. W naszym przypadku na pewno „NIC NIE TRACI”, natomiast ZYSKUJE świadomość bycia współuczestnikiem działań Naszego Stowarzyszenia, które będzie mógł śledzić na stronach SAiP.

Licząc na Waszą reakcję

Pozdrawiamy

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół VLO

PS: W całej akcji bardzo liczymy na zaangażowanie rodziców i dziadków obecnych uczniów VLO, którzy w dużej mierze są beneficjentami naszych działań. Przekazane nawet drobne kwoty, w końcowym efekcie zdecydowanie powiększają możliwości działań SAiP.

PS2: Informacje na temat niektórych działań podjętych przez SAiP na rzecz VLO można odszukać na stronie internetowej Stowarzyszenia.

PS3. Zawsze możesz wesprzeć działalność SAIP VLO. Szczegóły tutaj.

Dodaj komentarz