2017 Witkowski OPEN

Publikujemy relację z turnieju 2017 Witkowski OPEN, który został wsparty przez SAiP. Gratulujemy publiczności dobrej zabawy, zakładnikom udziału, a zwycięzcom sukcesu.

1 czerwca 2017 roku o godz. 9:00 Samorząd Uczniowski V Liceum Ogólnokształcącego ze wsparciem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół V LO inaugurował zmagania 3. edycji turnieju tenisowego Witkowski Open.
Turniej odbył się tym razem na kortach WKS Wawel Kraków przy ulicy Podchorążych 3. Do turnieju przystąpiło 16 uczniów V LO w ramach rozgrywek singla męskiego oraz 2 uczennice, aby zmierzyć się w finale singla damskiego.

Nad sprawiedliwym przebiegiem turnieju czuwało 3 sędziów: Jakub Dziadur, Mateusz Chamioło (uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego) oraz Adam Chorabik uczący się w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Poza ciepłą, słoneczną pogodą dopisała również frekwencja na trybunach. Uczniowie V Zakładu dopingowali licznie przez cały czas trwania zawodów.

Po upłynięciu paru godzin została wyłoniona zwyciężczyni singla damskiego (Monika Dziedzic pokonała Anię Bator) oraz półfinaliści turnieju mężczyzn: Jan Krasowski, Michał Łucki, Piotr Wites i Tomasz Zachwieja. Nastąpił czas ostatecznych rozstrzygnięć turnieju.

Około godziny 14:00 wszystko było już jasne. W finale Jan Krasowski pokonał Tomasza Zachwieja, a w międzyczasie w meczu o trzecie miejsce Piotrek Wites okazał się lepszy od Michała Łuckiego.

Na ceremonii zamknięcia turnieju każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsi mogli cieszyć się unikatowymi statuetkami.

Cały turniej okazał się dużym sukcesem, a organizacja przebiegła bez większych problemów. Z tego miejsca jeszcze raz pragniemy podziękować Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół V LO, bez którego wsparcia finansowego turniej nie mógłby się odbyć.