150 lat VLO – Konferencja-Antykonferencja

Rok szklony 2021/2022 to rok jubileuszowy! Obchodzić będziemy 150 rocznicę powstania naszej PIĄTKI! Już dziś możemy Wam obiecać, że będzie się działo!

Jednym z planowanych, zupełnie unikalnych wydarzeń, będzie:

Anty-Konferencja: Razem – Piątkowicze Piątkowiczom: Daj się zainspirować!”

Czy pamiętacie ulubione słowa patrona VLO, Augusta Witkowskiego? Parafrazując je można powiedzieć, że wiele wiedzieć jest rzeczą piękną, ale jeszcze piękniejszą jest móc wykorzystać tę wiedzę w pełnej pasji i twórczych przygód działalności naukowej i zawodowej. Drogi absolwentów, o czym sami dobrze wiecie, są bardzo różne. Czasem to zwykłe trakty, jakie znamy z każdego spaceru, niekiedy wąskie polne ścieżynki, bywają to też barwne, szalone i zapierające dech w piersiach szlaki górskie, a stosunkowo często są to bardziej wielopasmowe, nowoczesne autostrady, mknące po estakadach, zawieszonych nad pięknymi dolinami i morskim wybrzeżem. Nie wartościujemy tych dróg. Każda jest piękna, unikalna i niepowtarzalna. Warto jednak zatrzymać się na chwilę na każdej z nich i wzajemnie o nich sobie opowiedzieć.  I o tym właśnie będzie nasza anty-konferencja!

Zainspirujmy się wspólnie, porozmawiajmy „międzypokoleniowo”, podzielmy się swymi tak różnymi, niepowtarzalnymi doświadczeniami zawodowymi, bo tylko razem tworzymy unikalny ekosystem, unikalną społeczność, w której każdy, niezależnie w którym miejscu swej drogi się znajduje, może się wzbogacić.

To spotkanie jest o Was i dla Was, więc już dziś serdecznie zapraszamy do jego współtworzenia! Jak możecie pomóc?

Dziś mamy dla Was pierwsze zadanie! W komentarzach pod tym postem, lub na adres internetowy: aleksandra.schoen@gmail.com, zgłaszajcie swoje propozycje prelegentów-inspiratorów! Chcemy, by Prelegentami było około 20 absolwentów VLO, reprezentantów różnych pokoleń, różnych światów, przede wszystkim nauki, ale też kultury, sztuki, biznesu, a nawet sportu.  Grono powinno być bardzo zróżnicowane. Kto może Was zainspirować? 

Kierownik projektu: Aleksandra Schoen-Żmijowa

Kontakt: aleksandra.schoen@gmail.com